Resultater - Blue Hors Dressurfestival

Klasse 3 - MB0-A Heste, sponsoreret af Ansager Dyrehospital

Carina Cassøe Krüth og ZARINA VG
Carina Cassøe Krüth og ZARINA VG

Nr. 1 - 72.885%
Carina Cassøe Krüth og Zarina VG

Nr. 2 - 72.115%
Lotte Wiuff Straarup og Gørklintgårds Shy Boy

Nr. 2 - 72.115%
Mette Hørmann Iversen og Elmegårdems Rivaldi

Se hele resultatet her

Klasse 4 - MB2-A Heste, sponsoreret af Kaltoft ELservice og Koordinat

Sidsel M. Johansen og Dunhill
Sidsel M. Johansen og Dunhill

Nr. 1 - 73.553%
Sidsel M. Johansen og Dunhill

Nr. 2 - 69.276%
Maria Anita Andersen og Placido Domingo

Nr. 3 - 69.013%
Maria Aarup Hansen og Okslunds Hot Starline

Se hele resultatet her

Klasse 5 - MB3-A Heste, Sponsoreret af Everhorse

Maria Anita Andersen og Placido Domingo
Maria Anita Andersen og Placido Domingo

Nr. 1 - 71.688%
Maria Anita Andersen og Placido Domingo

Nr. 2 - 70.188%
Simone Lunding-Hoppe og Diva Unik

Nr. 3 - 69.375%
Steen Steensen Blicher og Spartacus

Se hele resultatet her

Klasse 7A - Prix St. George Heste, sponsoreret af Wiegaarden Media

Maria Anita Andersen og Ludowitz
Maria Anita Andersen og Ludowitz

Nr. 1 - 71.754%
Maria Anita Andersen og Ludowitz

Nr. 2 - 71.623%
Lone Bang Larsen og Bakkely’s Onandt

Nr. 3 - 71.053%
Kenneth Damgaard og Floyd

Se hele resultatet her

Klasse 7B - Prix St. George Heste, sponsoreret af Wiegaarden Media

Carina Cassøe Krüth og Heiline’s Hot Mix
Carina Cassøe Krüth og Heiline’s Hot Mix

Nr. 1 - 72.105%
Carina Cassøe Krüth og Heiline’s Hot Mix

Nr. 2 - 71.711%
Henriette Dam Vestergaard og Leopold

Nr. 3 - 70.044%
Lone Bang Larsen og Darwin Toftagergaard

Se hele resultatet her

Klasse 8 - Intermediare 2 Heste 2015 sponsoreret af Kirk Arabians og Julianelyst

Rie Møller Jensen og Toftekærs Diva
Rie Møller Jensen og Toftekærs Diva

Nr. 1 - 72.018%
Rie Møller Jensen og Toftekærs Diva

Nr. 2 - 70.439%
Hasse Hoffmann og Heslegård’s Rismon

Nr. 3 - 68.947%
Severo Jurado López og Lorenzo 322

Se hele resultatet her

Klasse 9 - MA1-A Heste, sponsoreret af TG Horseboxes

Susanne Barnow og Radondo
Susanne Barnow og Radondo

Nr. 1 - 71.944%
Susanne Barnow og Radondo

Nr. 2 - 71.481%
Henriette Dam Vestergaard og Leopold

Nr. 3 - 70.787%
Agnete Kirk Thinggaard og Walkuere

Nr. 3 - 70.787%
Helle Marie Simonsen og Bon'a Parte

Se hele resultatet her

Klasse 6 - Youngster Cup 1 afd. - MA1-A Heste, sponsoreret af Dansk Varmblod

Daniel Bachmann Andersen og Zepter
Daniel Bachmann Andersen og Zepter

Nr. 1 - 74.444%
Daniel Bachmann Andersen og Zepter

Nr. 2 - 73.519%
Allan Grøn og Blue Hors Don Olymbrio

Nr. 3 - 73.241%
Lone Bang Larsen og Bakkely’s Onandt

Se hele resultatet her

Klasse 11 - Bundgaard Byg Cup finale - Intermediare I heste 2015
Sponsoreret af Bundgaard Byg

Carina Cassøe Krüth
Carina Cassøe Krüth

Nr. 1 - 73.553%
Carina Cassøe Krüth og Heiline’s Hot Mix

Nr. 2 - 70.658%
Michael Grønne Christensen og Holballes Deeba

Nr. 3 - 70.570%
Michael Søgaard og Gallardo V.

Se hele resultatet her

Klasse 12 - Grand Prix Heste 2015 sponsoreret af ECCO

Daniel Bachmann Andersen og Blue Hors Loxana
Daniel Bachmann Andersen og Blue Hors Loxana

Nr. 1 - 75.000%
Daniel Bachmann Andersen og Blue Hors Loxana

Nr. 2 - 69.667%
Hasse Hoffmann og Heslegård’s Rismon

Nr. 3 - 69.200%
Agnete Kirk Thinggaard og Cassio

Se hele resultatet her

Klasse 13 - Prix St. George Heste sponsoreret af Walber Equestrian og JBK

Susanne Barnow og Radondo
Susanne Barnow og Radondo

Nr. 1 - 71.667%
Susanne Barnow og Radondo

Nr. 2 - 71.404%
Henriette Dam Vestergaard og Leopold

Nr. 3 - 70.175%
Friederike Hahn og Frizzanto

Dansk Varmblod Youngster Cup 2. afd. - Prix St. George

Daniel Bachmann Andersen og Zepter
Daniel Bachmann Andersen og Zepter

Nr. 1 - 75.044%
Daniel Bachmann Andersen og Zepter

Nr. 2 - 72.982%
Lone Bang Larsen og Bakkely’s Onandt

Nr. 3 - 70.877%
Allan Grøn og Zick Flower

Se hele resultatet her

Dansk Varmblod Youngster Cup - samlet resultat

Vinder af Youngster Cup
Daniel Bachmann Andersen og Zepter
Vinder af Youngster Cup
Daniel Bachmann Andersen og Zepter

Nr. 1 - 74,444 (1) / 75,004 (1) / Total 149,488
Daniel Bachmann Andersen og Zepter

Nr. 2 - 73.241 (3) / 72.982 (2) / Total 146.223

Lone Bang Larsen og Bakkely’s Onandt

Nr. 3 - 73.519 (2) / 68.816 (5) / Total 142.335
Allan Grøn og Blue Hors Don Olymbrio

Se det samlede resultat her

Bundgaard Byg Cup Finale - Intermediare 1 Kür

Carina Cassøe Krüth og Heiline’s Hot Mix
Carina Cassøe Krüth og Heiline’s Hot Mix

Nr. 1 - 75.750%
Carina Cassøe Krüth og Heiline’s Hot Mix

Nr. 2 - 74.292%
Maria Anita Andersen og Ludowitz

Nr. 3 - 74.292%
Daniel Bachmann Andersen og Blue Hors Bentley

Se hele resultatet her

Bundgaard Byg Cup - samlet resultat

Carina Cassøe Krüth og Heiline’s Hot Mix
Carina Cassøe Krüth og Heiline’s Hot Mix

Nr. 1 - 73.553 (1) / 75.750 (1) 1 - Total 49.303
Carina Cassøe Krüth og Heiline’s Hot Mix

Nr. 2 - 70.570 (3) / 73.583 (4) - Total 144.153
Michael Søgaard og Gallardo V.

Nr. 3 - 68.421 (6) / 74.292 (2) - Total 142.713
Daniel Bachmann Andersen og Blue Hors Bentley

Klasse 15 - Grand Prix Kür Heste 2015, Sponsoreret af Blue Hors

Daniel Bachmann og Blue Hors Loxana
Daniel Bachmann og Blue Hors Loxana

Nr. 1 - 78.792%
Daniel Bachmann og Blue Hors Loxana

Nr. 2 - 74.875%
Agnete Kirk Thinggaard og Cassio

Nr. 3 - 70.750%
Anne Sofie Aaen og Schambuca Sølyst

Se hele resultatet her