Ruteplan for sædtransport

Bemærk at alle tider er cirka-tider

Nordjylland 2017

Afhentning Katrinelund Kl. 10.30
Statoil Knudstrup KL. 12.00
LH-Foder Skjoldhøjvej 38, Lading 8471 Sabro Kl. 13.00
Randers 7-11, Afk.43 eller aftale Kl. 13.30
Hobro Ridehal Ølstvej 50, 9500 Randers Kl. 13.45
Støvring Hingstedepot Fløvej 10, Støvring KL. 14.15
Almas Markedsvej 136, Brønderslev Kl. 14.45
Biersted Dyrehospital Sundbyvej 13, Biersted Kl. 15.00
Han Herred Dyrlæger Brovst  Kl. 15.15
Brovst Bus-Stop e/aftale Kl. 15.30
Thisted e/aftale Kl. 16.00
Jagt & Fiskeri Vildsund Kl. 16.15
Karinelund Hesterrødoddevej 107, 7990 Øster Assels Kl. 16.45
Thorkild Foged, Bærsholmsvej 15, 7800 Skive Kl. 17.40
Holstebro Hestepraksis Kirkevej 62, 7830 Vinderup

Kl. 18.00

Holstebro Land & Fritid  Kl. 18.15
Herning Dyreklinik Kl. 18.45
Brande e/aftale Kl. 19.15

 

Sønderjylland 2017

   
Billund el. Blue Hors Kl. 13.00
Afk. 63 Kolding, Hotel Scandic e/aftale Kl. 13.30
Afk. 65 v/samkørselsplads e/aftale Kl. 13.40
Afk. 68 Pavo Hammelev Kl. 14.00
Afk. 73 Kliplev samkørselsplads e/aftale Kl. 14.25
Bøgegården Vollerup Kl. 14.40
Gram Dyreklinik v/Jens Kvist Kl. 15.40
Ribe Hesteklinik               Kl. 16.10
Korskro Samkørselsplads e/aftale Kl. 16.30
Ansager Dyrehospital Kl. 17.00

 

Fyn og Sjælland

Stutteri Ask, Bogensøvej 254, 5390 Martofte Kl.   9.15
Kolding, Parkeringsplads nedenfor Scandic.Kokholm 2 Kl. 10.40
Blue Hors, Tørskindvej 70, 7183 Randbøl    Kl. 11.00
Statoil i Knudstrup, Ålborgvej 29, 8620 Kjellerup Kl. 12.00
Tørring, Logslundvej 8, 7160 Tørring Kl. 12.40
Skærup Rasteplads, Første rasteplads efter Vejlebroen Kl. 13.05
Hans Jørgen Hoeck, Assensvej 4, 5580 Nr. Åby/ Afk. 57 Kl. 13.30
Højgård Hestehospital, Rugårdsvej 696, 5492 Morud Kl. 13.50
Shell i Langeskov, Odensevej 35, 5550 Langeskov/ Afk. 47 Kl. 14.20
Slagelse, Skovsøvej 1/ Afk. 38 Kl. 14.40
Sorø, Ved nedkørsel til motorvej/ Afk. 37     Kl. 14.50
Ringsted, Rasteplads/ Afk. 35        Kl. 15.00
Sten Bo Larsen, Kratvej 8, 4623 L. Skensved Kl. 15.15
Karlslunde, Rasteplads Karlslunde øst/evt. Afk. 30 Kl. 15.30
Kiwa Riis, Baunevej 17, 3400 Hillerød        Kl. 16.30
Johnny Sørensen, Olstrupvej 28, 4690 Haslev Kl. 17.45
Stald Skovvang, Breddammen 7, 4653 Karise Kl. 18.00